Co nabízíme?

Vaše brýle zhotovíme KVALITNĚ A RYCHLE.
Podrobnější informace žádejte v našich očních optikách.

Brýlové obruby

V našich optikách najdete široký a rozmanitý výběr renomovaných značek. např. Rodenstock, Jacque Lemans, X-EYES, Porsche Design, Mercedes Benz, Richmond, Celine Dion, William London, Augusto Valentini, Vivienne Westwood, Reserve, Giotto, Osmany Laffita. Dámské brýlové obruby, dětské, pánské, čtecí brýle, brýlové obruby vhodné pro progresivní i bifokální čočky, brýlové obruby kovové i plastové, obruby plně hrazené pojišťovnou bez doplatku.

Sluneční brýle

V našich optikách najdete dětské, polarizační, módní i sportovní sluneční obruby od renomovaných dodavatelů, a kvalitních značek. např. Rodenstock, Belutti, Polaroid, Porsche Design, Nafnaf, Mormaii, Calvin Klein, Jacque Lemans, Exess, Retro, Spline, Prestige a další.

Sportovní brýle

Sportovní čočky:
Speciálně vyvinuté pro sportovně aktivní nositele korekčních brýlí. Vhodné do slunečních a sportovních obrub s extra zakřivením až do 25 stupňů prohnutí středu obruby, je možno individuálně objednat podle typu obruby. Možná barevná úprava, zcadlová úprava nebo antireflex.

Doporučujeme vysoce odolné čočky z materiálu Trivex nebo polykarbonát pro bezpečnost a pohodlí při sportu.

Pro řidiče – nositelé brýlové korekce mohou dnes dlouhodobě řídit motorová vozidla bezpečně a bez zrakové únavy. K tomu je dobré vybavit se vhodně konstruovanými brýlemi bez širokých stranic s brýlovými čočkami s antireflexní vrstvou. Proti oslnění ve dne pomohou polarizační protisluneční brýlové čočky a užitečné vlastnosti pro řidiče skýtá použití brýlových čoček technologie Drivewear. Řidiči mohou bezpečně a v souladu s platnou legislativou korigovat zrak i jiným způsobem, například kontaktními čočkami.

Videoasistence

Pro zákazníky s vyšší dioptrickou vadou, kteří se při výběru nových obrub neobejdou bez svých brýlí, poskytujeme v optice v Opavě službu záznamu fotografie na obrazovce zobrazovacího přístroje. Možnost porovnání až 4 fotografií s nasazenými obrubami vedle sebe.

Optické pomůcky pro slabozraké

Optické pomůcky jsou prostředky na zvětšení textu pro slabozraké pacienty.Zda se jedná o pásmo slabozrakosti zhodnotí Vás oční lékař.Pokud splníte odborná kriteria pro tuto těžkou vadu zraku,je možno využít uhrazení částky zdravotní pojišťovnou. Tato pomůcka musí však být v seznamu pomůcek které zdravotní pojišťovna platí.Naše pracoviště je jedno z mála, které může tyto pomůcky psát na recept.Samozřejmě si můžete jakoukoliv pomůcku a nás vyzkoušet a i když nebudete v pásmu slabozrakosti tuto pomůcku zakoupit.Jedná se především:

  1. Lupy-které můžete vzít do ruky a jít s nimi třeba nakupovat.Na čtení textu se využívají lupy příložní,které se přikládají na text s různým zvětšením.Jsou buď s osvětlením nebo bez osvětlení.Ty s osvětlením mohou být buď na baterie nebo s připojením na síť.
  2. Dalekohledové systémy-pro opravdu slabozraké a lze jich užít pouze v místnosti.
  3. Monokuláry-díváme se jen jedním okem do blízka nebo do dálky.Rovněž jen pro slabozraké.
  4. Kamerové lupy-dokáží zvětšit třeba jen jedno písmenko i na celou obrazovku.Rovněž jen pro slabozraké.
  5. Počítače s hlasovým výstupem pro nevidomé-možno vyzkoušet.

Péče o brýle

  • Brýle sundavejte a nasazujte zásadně oběma rukama, zamezíte tak vykřivení nebo zlomení stranic.
  • Brýle přenášejte v ochraném pouzdře nejlépe pevném a nepokládejte brýle čočkami dolů na plochu.
  • Čistěte brýle tzv. mokrou cestou, opláchnutím nečistot ve vodě, např. pod kohoutkem s vlažnou vodou nebo použijte speciální čistící spreje na brýlové čočky s antireflexní vrstvou.
  • Na vyleštění používejte utěrku z mikrovlákna zejména na plastové čočky.
  • Nenechávejte brýle ve vnitřním prostoru automobilu a nevystavujte je příliš vysokým teplotám např. v sauně.